Ofiso ragelio prijungimas prie mobilaus telefono

ofiso-ragelis

Anądien naršydamas internete užmačiau tokį įdomų dalyką – retro stiliaus telefono ragelis prijungtas prie mobilaus telefono. Na prekė jau buvo supakuota, paruošta pardavimui.
Pagalvojau argi pats negalėčiau tokio pasigaminti… tad nulėkiau į instructables.com ir suradau pora straipsnių apie tai (tad prieš skaitant šitą straipsnį rekomenduočiau peržvelgti toliau pateiktas nuorodas).

Galvoju reik aprašyt šiek tiek eigą kaip man pavyko pasigaminti jį. Kadangi mano variantas naudoja lizdą su kištuku, patį telefoną galima lengvai pakeisti neperlituojant laidų.

Paskaičius čia ir čia, nulėkiau į Vikingą (Kaune “šiukšlių” parduotuvė bazėje prie knygų komiso, kur suveža daiktus iš skandinavų, sumeta ir mes perkam :D) ir ten radau ofiso telefoną, su laidu, su rageliu ir kaip tik tokiu kištuku kokio man reik. Viskas kainavo 5 lt.


Grįžus namo susiradau senas Nokia ausines, kurių turėjau dvi ir nukirpau galą.

Atsidariau patį ofiso telefoną ir ištraukiau lizdą kur kišasi telefono laidas.

Dabar telieka tik sulituoti tinkamai laidus. Tai padaryti yra irgi paprasta.
Yra 4 laidai iš abiejų pusių – kištuko kur kišasi į mobilų telefoną laidai pas mane buvo žalios, raudonos, mėlynos ir geltonos spalvos. Lizde spalvos tokios pat tik vietoje mėlynos buvo juoda.
Kadangi telefono ausinės yra Stereo, o ragelis yra Mono, reikia sujungti žalią-juodą kartu su žaliu-mėlynu, o po to kas liko – geltonas su geltonu, raudonas su raudonu.
Kad viską gražiau izoliuoti naudojau termo izoliacinius vamzdelius (shrink-tubing) kurie susitraukia pakaitinus (yra senukuose pirkti laidų ir kabelių skyriuje, ~1 lt už metrą).

Ir dabar viskas. Turėtų veikti kaip ausinės su mikrofonu.
Tiesa ant kai kurių telefonų (kaip kad mano HTC Wildfire) man su rageliu girdisi gerai, o pašnekovui gali girdėtis prastai. Tačiau su Nokia 5800 yra atvirkščiai – pašnekovas girdi gerai, o aš sunkiai suprantu ką norima pasakyti. Per kompiuterį ir girdisi ir kalbasi gerai… Tad manau čia priklauso nuo įrenginio.

2 comments

  1. geXXos says:

    Sumanus,man reikia kažką panašaus į tai.

  2. Gizmo says:

    Čia geras. Nors imt ir pasidaryt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *