laserjet1100

Kompiuterinė įranga iki 2000m.

Sveiki, turbūt nieko jau nestebina dabartinių kompiuterių sugebėjimai, greičiai, skaičiai, dydžiai ir kainos. Tačiau jie ne visada buvo tokie…
Jei sekat mano blog’ą, tai greičiausiai supratot kad man patinka senienos – ypač antikvarinė įranga. Esu rašęs apie porą panašių parametrų laptopų atgaivinimą čia ir čia, o apie antikvarinės radijos demonstraciją – čia.
Šiuolaikinis jaunimas greičiausiai iki galo neįsivaizduoja kokie kompiuteriai egzistavo 90-aisiais metais Lietuvoje, o ir patys gal jau neatsimenam. Jie buvo itin brangūs, todėl ne kiekvienas galėjo sau leisti sumokėti 4000lt už tuo metu high-end’inį Compaq stalinį kompiuterį su 16mb RAM’o, 486dx procu, 1GB hardu ir t.t. arba spausdintuvą už 6000lt kuris spausdina neįtikėtinu 3 lapų per minutę greičiu! Bet kaip bebūtų keista, kad ir su tokiom didelėm kainom, tuo metu kompiuterių parduotuvių buvo apstu, žinoma daugelis jų neišlikę iki šių dienų, o ko gero viena labiausiai įsitvirtinusių nuo tų laikų tai kompanija Inida.
Taigi man į rankas pakliuvo labai seni vienos įstaigos dokumentai, kur buvo surašyta kaip tik tai, tiems kas norėtų sužinoti daugiau ar prisiminti su kuo jiems teko dirbti senovėje :) dokumentuose radau kompiuterių suvestinę, pasiūlymus su specifikacijomis ir brošiūras… labai įdomu prisiminti kokios buvo kainos ir pajėgumai tuo metu :)

Pradėsiu nuo paprastos kompiuterinės įrangos suvestinės:

Toliau pateikiu įdomius mišrius dokumentus:

Pasidaro šiek tiek juokinga kai pamatai, kad kadaise 16mb RAM’o kainavo 100lt, CD-ROM’as kuris greičiausiai TIK skaito kainavo 1000lt, arba kai Lietuvos Telekomas už 2Mbit (2 / 8 = 250kb) liniją nori lupti 2400lt KAS MĖNESĮ :D bet tokia realybė ir tai buvo 90-aisiais…

Na, o toliau įdomiausia dalis – kompiuterinės įrangos pasiūlymai. Juos turiu 1997m. ir 1998m., tai juos pateiksiu pagal metus.
Čia žiūrint reikia prisėst, nes kainos atrodo kosminės :)

1997m.:

UAB Aiva:

UAB Elsis:

UAB Inida:

UAB Intermaks:

UAB Keysoft:

UAB KIS:

UAB Lintec Baltica:

UAB Pik Comp:

UAB Strauja:

UAB Labas:

UAB Lava:

1998m.:

UAB SKS:

UAB Sonex:

Su pasiūlymais tiek. Manau užteko susidaryti nuomonę ant kiek kainos būdavo nerealiai didelės už tuo metu egzistavusį high-end’ą :D
Ir pabaigai pateiksiu brošiūras kompiuterinės įrangos – matosi kad marketingas toli nepažengė bandant žmonėms įkišti kažką :D žodžiai lieka tie patys, ar rašo apie 486 procą ar apie i7 procą :P

HP Laserjet 6L:

Peacock CRT ekranai:

Compaq ProLiant 800 serveris:

HP NetServer E serija:

DTK Master collection:

Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments